VÝLETY A ZÁBAVA ROATAN

Zahrada tropických motýlů / 7 USD

motylDomov až 200 druhů (jaro, léto) tropických motýlů a ptáků včetně kolibříků v nádherné tropické zahradě. S příjemnými chodníky, lavičkami ve stínu a tropických stromů všech druhů, je to skvělá relaxační zastávka během dne na ostrově Roatan.

Carambola park / 10 USD / s průvodcem 15 USD 

nejvyssi

karamvb

Přírodní park s mnoha turistickými stezkami džunglí vedoucími na krásný vyhlídkový vrchol nejvyššího kopce ostrova. Nezapomenutelný zážitek mezi exotickými zvířaty, mnoha druhy kvetoucích rostlin včetně orchideí a gigantických stromů.

Otevřený kajak pro 2 os. na celý den / 15 USD

mangolodk

Na kajaku k Benátkám Karibiku či do hippies hospody. Doporučujeme pronajmout si na jeden den kajak v české vesnici a přímo pod ní dopádlovat do restaurace Hole in the Wall, otevřenou hippies před 15 lety. Hole in the Wall je dostupná jen lodí a známá svým „sněz co můžeš“. Nebo můžete pádlovat na východ ostrova s několika rybářskými vesnicemi s domy postavenými na pilotech ve vodě. Na druhou stranu od vesnice zase můžete prozkoumat barevné domy, označované jako Benátky Karibiku nebo prozkoumávat kanály v úžasných mangrovoých lesích u Jonesville.

Gumbalimba Park / 2,5 hodiny / 35 USD

limb

limba2

Přírodní park, kde vám opičky a exotické ptactvo budou sedat za krk, a kde uvidíte spoustu místních druhů živočichů na suchu i pod vodou. Botanická zahrada s více než 200 druhy barevných rostlin a dřevin je zvlhčována vodopády, vidět můžete i pirátskou jeskyni s malbami na stěnách. Můžete tu i pádlovat nebo šnorchlovat.

„Ponorka“  vyhlídková / 50 minut/ 40 USD

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

potapSpeciální koráb s prosklenou stěnou se pohybuje cca dva metry pod hladinou a ukazuje život na korálu.

Podmořské muzeum / 1,5 hod. / 45 USD

hospapodmu

Šnorchlování s průvodcem nad vrakem španělské galeony a na korálovém útesu. V ceně šnorchlovací vybavení a nápoje. Muzeum má také originální bar, který můžete využít po návratu.

Trajekt na pobřeží pevniny – Rezervace La Ceiba / 2 hodiny / 30 USD

Můžete se podívat i do přírodní rezervace na pobřeží pevniny.

Canopy – v korunách pralesa jako Tarzan / 1,5 hodiny / 55 USD

koruny

zipline1(1)

Jedna z nejoblíbenějších aktivit na Roatanu. V korunách stromů jsou umístěné plošiny, pospojované ocelovými lany pro svištění vzduchem nebo visutými mosty pro pěší pohyb v korunách stromů. Obojí umožňuje návštěvníkům unikátní pohled na nejvyšší patro pralesa a skrytá zákoutí Roatanu, stejně jako na dech beroucí výhledy na Karibik.

Více o této aktivitě se dozvíte ve článku Canopy Tour info.

Na koňském hřbet / 1,5 hodiny / 60 USD

konPojedete po plážích podél korálového útesu, který podporuje zdejší jedinečný ekosystém sukulentů, palem, orchidejí a krásného stromu gumbalimba. Cestou uvidíte nepřeberné množství ovocných stromů – mandle, ořešáky kešu, banánovníky, kokosovníky, seagrape, guave, mangovníky, papáje… Jízda pokračuje přes turistickou pobřežní vesnici West End, kde jsou ulice lemované všemi druhy kvetoucích keřů – ibišek, mandeville, popínavé rostliny, oleandry… Cesta vrcholí projížďkou přes dlouhý úsek odlehlé pláže s palmami a borovicemi na jedné straně a křišťálovým mořem na straně druhé.

Mangrovové tunely na člunu s průvodcem / 5 hodin / 65 USD

mantr

jestePrvní zastávka je v Iguana farm, útočiště pro tisíce těchto „ještěrek“. Prozkoumáte francouzský přístav s džunglí a Oak Ridge – velkou rybářskou vesnici s domy na kůlech. Uvidíte nádherné pestře pomalované domy – Benátky Karibiku. Pak budete projíždět mangrovovými tunely u Jonesville a dostanete se i k hippies restauraci Hole in the Walll, přístupné pouze lodí. Odtud budete pokračovat zpět na západní konec ostrova, kde se můžete zastavit pro suvenýry, nebo v místním sirotčinci.

Parasailing – korálový útes z ptačí perpektivy / 60 minut / 65 USD

uzevzdu

parasail2„Létání“ vysoko nad zálivem naplní vaše smysly úžasem z pohledu dolů na obrovský živý útes, stejně jako pohled na džunglí pokryté kopce.

Dovádění s delfíny 1. / 1,5 hod. / 90 USD

delfini

Člun vás vyzvedne a zaveze na volné moře až do laguny u soukromého ostrova, kde s delfíny můžete v mělké vodě do pasu dovádět, fotit je, sledovat jejich akrobatického umění a dozvědět se něco od instruktora plavání s delfíny o jejich životě a bezpečnosti plavání s nimi.

Dovádění s delfíny 2. / 3,5 hodiny / 130 USD

AKR_00712

Člun vás vyzvedne a zaveze na volné moře až do laguny u soukromého ostrova, kde s delfíny můžete v mělké vodě do pasu dovádět, fotit je, sledovat jejich akrobatického umění a dozvědět se něco od instruktora plavání s delfíny o jejich životě a bezpečnosti plavání s nimi. Následně je možné s delfíny půl hodiny plavat a šnorchlovat na hlubší vodě. Toto centrum získalo ocenění za své vynikající zacházení s delfíny a je jedním ze dvou center na světě, která pravidelně nechávají delfíny na otevřeném moři (návrat delfínů do centra je dobrovolný, trvale se jich vrací 28).

Plavba na Katamaranu / celý den / 90 USD

lodUžijte si den plavby, šnorchlování a party na palubě luxusního katamaránu. Prozkoumáte pobřeží Roatanu a zastavíte se na šnorchlování na nejlepších místech k potápění na ostrově (Blue Channel, Spookey Channel nebo kapitánovo tajné místo, které je překvapením). Kapitán má zkušenost s plavením se po celém světě. Pokud budete mít zájem, může vás pozvat ke kormidlu. Po plavbě a šnorchlování je servírované ovoce, chipsy, alkoholické a nealkoholické nápoje. Cestu zakončíte poslechem ostrovní hudby z Roatanu a pozorováním západu slunce. Šnorchlování pro nováčky může být s plovací vestou. Loď je velmi stabilní a plaví se v klidných vodách kolem ostrova.

Podvodní skútr 3 hod. / 105 USD

podmo

podvPodvodní skútr je nejlepší možností jak prozkoumat korálový útes bez jakékoliv potápěčské zkušenosti. Skútr je navržen tak, aby vám umožňoval přirozeně dýchat, zatímco jste pod vodou. Certifikovaní instruktoři vás budou provázet a ukáží vám mnoho druhů tropických ryb a korálů.

Rybaření na oceánu 4 hodiny / 160 USD

ryb

Užijte si rybářský výlet po Roatanu a zalovte si v hlubokém moři Hondurasu s profesionální výbavou. Klidné moře u ostrova bývá označováno jako nejlepší místo pro sportovní rybolov v Karibiku. Nejčastěji jsou zde loveny ryby Wahoo, Yellow fin Tuna, Mahi-Mahi, Barracuda, Shark, Blue Marlin, White Marlin a Sail Fish. Kapitán vás vezme na jeho nejlepší místa a pomůže vám chytit velkou rybu! Váš úlovek i naporcuje, budete tak mít čerstvou rybu na večeři. Výlet zahrnuje nápoje, svačinu a rybářské vybavení.

Mořský park UNESCO Cajos cochinos / celý den / 180 USD

cc

Cayos Cochinos je skupina 15 nádherných ostrůvků mezi Roatanem a pevninou, zapsané do seznamu UNESCO díky unikátnímu podmořskému ekosystému. Korálový útes u Cayos Cochinos je vojensky střežený a návštěvníci jsou přísně kontrolováni úřady Hondurasu. Výlety na Cayos Cochinos jsou organizované 2x do týdne. Odjezd ráno z West Endu („hlavní město“ Roatanu). Cesta trvá hodinu, ale budou vám ji krátit doprovázející delfíni. Po registraci v Marine Park Office je první zastávkou maličký ostrov Timone, kde si můžete užívat ostrov a šnorchlování. Po šnorchlování se přemístíte do malé vesnice Garifuna na oběd. Na oběd bude grilovaný snapper, banány a rýže na ostrovní způsob. Můžete dostat i humra. Budete mít dost času prozkoumat vesnici, i na návštěvu barů, focení a šnorchlování kolem nádherného útesu, který je kolem ostrova. Výlet zahrnuje: oběd, svačinu a ovoce, nápoje co hrdlo ráčí, vstupné do Marine Parku.

Pigeon Cays: pláže + 3 lokality na šnorchlování / celý den/ 180 USD

ostru

Obkroužíte na rychločlunu celé pobřeží Roatanu, na šnorchlování zastavíte ve Spookey Channel (nejlepší potápěčská lokalita na ostrově), pak v Palmetto Bay nad vrakem parní lodi, která ztroskotala na útesu před 80 lety, a nakonec na neobydlených ostrovech Pigeon Cays. Potěší vás jistě oběd (v ceně) na pláži v podobě grilovaného humra a steaku s typickým ostrovním bramborovým salátem a kokosovým chlebem. V ceně je i palubní bar s nápoji a čerstvým ovocem.

Robinsoniáda na Pidgeon Cays / celý den / 400 USD za loď

wide_570066

Pigeon Cays jsou dva mini ostrovy na východním konci ostrova Roatan. Je to ideální místo na jednodenní výlet, kdy vás profík s člunem bezpečně proveze mezi korálovými útesy ostrovů Svatá Helena, Morat a Barbareta až na východní cíp Roatanu. Svatá Helena se někdy označuje jakou součást Roatanu, přestože neexistuje spojení po souši.

Cesta člunem mezi mangrovy je plná očekávání můžete vidět i krokodýla číhajícího na svou oběť. Mangrovové lesy jsou útočištěm mnoha živočišných druhů. O nejrůznější ptactvo zde není nouze, pozorným pozorovatelům neunikne ani bohatý podvodní život, protože kanály jsou mělké a voda křišťálově čistá. Pigeon Cays nepřesahují ve velikosti několik desítek metrů. V podstatě je to jen kousek pláže uprostřed moře s několika palmami. Zdatnější jedinci mohou doplavat z jednoho na druhý a zpět, lenivějším postačí šnorchlování v bezprostřední blízkosti s možností odpočinku na dokonalé pláži. Pro skutečné znalce ve šnorchlování to ale není to pravé, v bezprostřední blízkosti Pigeon Cays je velmi mělko, dokonce často zahlédnete nejen rybáře stojící na hladině, ale i hromádky písku bez vegetace. Za atraktivnějším šnorchlováním je třeba vyjet lodičkou kousek od ostrova.
Při cestě na Pigeon Cays vám kapitán ochotně zastaví v samoobsluze v Oak Ridge pro doplnění zásob, stejně jako na zpáteční cestě můžete skočit „na jedno“ ve Svaté Heleně. Nákupem čehokoliv podpoříte místní velmi chudé obyvatele. Loď na Pidgeon Cays se pohybuje kolem 400 USD za loď v závislosti na počtu lidí. Vejde se obvykle max. dvanáct lidí. Cena je smluvní. Kapitán s vámi bude celý den.

Copan – mayské město v džungli (letecky) / celý den / 400 USD

maykop

copan

Jeden z nejkrásnějších komplexů vykopávek mayských staveb ve Střední Americe leží v džungli na pevnině Hondurasu. Výlet do Copanu zajišťuje agentura soukromým letadlem (let cca 1 hod.). Budete mít dostatek času prozkoumat pyramidy sami nebo s anglicky mluvícím průvodcem. Cesta je závislá na počtu lidí. Cena kolem 400 USD. Cesta po vlastní ose je náročná, jelikož neexistuje přímé ani uspokojivě navazující spojení. Nejjednodušší je letadlem do San Pedro Sula na pevnině a zde si najmout auto. Cena kolem 6000 Kč.

Další nabídku výletů připravujeme.

Pronájem bungalovy Roatan

Foto ostrov Roatan

Letenky Roatan